HOME FIRMA WZORY MONTAŻ SPECYFIKACJA KONTAKT

Montaż na klatce schodowej dekoracyjne płyty

Beton architektoniczny

Wystawka płyt z betonu

Płyt elewacyjne

Dekoracyjne płyty

Betonu architektonicznego

Płyty betonowe

Zaślepki do płyty

DEKORACYJNE DEKORACYJNE PŁYTY BETONOWE BETON ARCHITEKTONICZNY

dekoracyjne płyty betonowe BETON ARCHITEKTONICZNY - coraz częstszym staje się zastosowanie surowego betonu architektonicznego w postaci dekoracyjnych płyt betonowych na okładzinę elewacji budynków zarówno prywatnych jak i budynków użyteczności publicznej nadając im industrialny i niepowtarzalny charakter. Powyższe zastosowanie nie wyklucza stosowania płyty z

betonu architektonicznego

we wnętrzach wszelakich pomieszczeń jak na przykład dekorując betonem architektonicznym ściany salonu, kuchni, łazienki, holu oraz stosując jako okładzinę kominków, barów. Zastosowanie zależy tylko i wyłącznie od upodobań wyobraźni inwestora lub architekta. Beton architektoniczny

płyty elewacyjneBeton architektoniczny charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnia dekoracyjną , natomiast dekoracyjne płyty betonowe nadają się do zastosowania jako okładzin ścian nośnych dzięki swojej niewielkiej grubości przy większym gabarycie co powoduje, że płyty elewacyjne jak i ścienne posiadają stosunkowo stosunkowo niewielką masę w porównaniu do np. kamienia, przy przyzwoitej wytrzymałości na rozciąganie przy zginaniu. Wytrzymałość jest uzyskana dzięki zastosowaniu zbrojenia w betonie architektonicznym z włókna szklanego (GFRC - glass fiber reinforced concrete). Z powodzeniem można stosować je np. na suficie podwieszając je na specjalnych zaślepkach.

płyty z betonu architektonicznegoZ powodzeniem płyty z betonu architektonicznego można układać jako okładzinę ścian w kabinach prysznicowych dzięki zastosowaniu specjalnym środkom impregnującym

beton architektoniczny

zapobiegającym wchłanianiu wody przez płyty, tym samym impregnatem zabezpieczamy płyty elewacyjne. Jeżeli nie ma potrzeby stosowania tak silnej ochrony betonu architektonicznego przed wilgocią to znaczy że ich zastosowanie nie przewiduje bezpośredniego kontaktu z wilgocią lub ma lecz w niewielkim stopniu wówczas dekoracyjne płyty betonowe zabezpieczane są innym środkiem który zarówno ogranicza nasiąkliwość wody jak i podkreśla intensywność koloru betonu architektonicznego. Jesteśmy w stanie dostarczyć do klienta okładziny ścienne z betonu architektonicznego surowe np. do pomieszczeń suchych jak salon, hol lub pokrytych impregnatem lub też impregnacje możemy wykonać po montażu i wyczyszczeniu z pyłu po montażowego już na ścianie.

Nasze płyty posiadają wszelkie badania potwierdzające ich cechy i właściwości fizyczne dzięki współpracy z Laboratorium Budownictwa oraz Laboratorium Budowlanym. Zyskaliśmy uznanie wśród klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Między innymi zaopatrywaliśmy budowę EkoMariny na Mazurach.

  Podsumowując, zastosowanie betonu architektonicznego:

 • okładziny ścian zewnętrznych
 • okładziny ścian wewnętrznych
 • wykończenie kabin prysznicowych
 • elementów w łazienkach
 • wykończenie barów
 • okładzin kominków
 • okładziny elewacji
 • wykończenia podmurówek
 • okładziny na słupy płyty z betonu architektonicznego
 • i wiele innych

Mocowanie płyt do ściany nośnej odbywa się na kilka sposobów lecz najczęściej praktykowanym jest kotwienie, posiadamy własną produkcję kotew oraz zaślepek dekoracyjnych więc jesteśmy w stanie wykonać je według ścisłych wytycznych klienta, mogą być ze stali szlachetnej (INOX), ocynkowane na kolor srebrny lub CZARNY. Jesteśmy firma zajmującą się również montażem płyt przy użyciu tylko Profesjonalnego sprzętu budowlanego, zostawiając po sobie porządek dzięki nakładkom odsysającym pył na każde narzędzie. Nieustannie są przeprowadzane próby mające na celu ulepszyć oferowane produkty oraz poszerzyć gamę produktów tak aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Mamy nadzieję że zyskamy Państwa przychylność poprzez profesjonalizm i rzetelność.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i oraz warunkami gwarancji (Karta gwarancyjna) i życzymy owocnej współpracy.

Zespół UKON

architektoniczny beton

dekoracyjne płyty betonowe

płyty z betonu architektonicznego

płyty elewacyjne


płyty z dekoracyjnego betonu

płyty z betonu architektonicznego

obudowa kominka zastosowania betonu architektonicznego

płyty elewacyjne

bank pzu

płyty elewacyjne | dekoracyjne płyty betonowe | płyty elewacyjne